Letos pojedeme na oddílový tábor. Tábor se uskuteční v CHKO Šumava nedaleko města Vimperk na okraji přírodní rezervace Radost - https://mapy.cz/s/1kV2P. Půjde o tábor, který si společně zbudujeme na louce, t.j. postavíme tee-pee, táborovou kuchyni i jídelnu, sociální zázemí. Budeme se v duchu tradičního skautingu učit nejen přežít, ale především si užít život ve volné přírodě. V blízkosti se nachází několik studánek a protéká potůček, ve vzdálenosti cca 3 km je lesní jezírko ke koupání. Přírodní rezervace skýtá možnost pozorovat různé druhy chráněných rostlin i ptáků. V nedalekém městě Vimperk pak je možné navštívit muzeum v zámku, arboretum. Je také možné podniknout výlet na některé ze známých míst Šumavy, jako je Boubínský prales.

Přihláška ke stažení

NOVÉ Formulář posudku zdravotní způsobilosti dítěte potvrdí lékař

NOVÉ Formulář prohlášení o bezinfekčnosti potvrdí rodiče

Seznam vybavení na tábor

Tipy na vybavení pro táborníky

Nakládání matreriálu, který pojede autem ( 1 taška / táborník - obsahuje spacák, karimatku, boty a to co se nevešlo do krosny / batohu - vhodná je například modrá IKEA taška - je pevná, levná a objemná ) proběhne v klubovně ve Velkých Hostěrádkách ve čtvrtek 29. 6. od 17 do 18 hodin. Pokud někdo v tuto dobu opravdu nemůže, lze věci nechat u Kafky (Pavel Jež) nebo u Vran (Borkovany), avšak pouze do termínu nakládky (ne později, prosím). Rádi přivítáme i věcné příspěvky do táborové kuchyně (přebytky ze zahrádky, buchty, zavařeniny).

Sraz k odjezdu na tábor je 1. 7. v 8:45 na hlavním vlakovém nádraží v Brně na nástupišti u odjezdu rychlíku R666 Vajgar směr Plzeň. Číslo nástupiště ještě upřesníme, zkontrolovat si ho můžete i online na informační tabuli

Kromě táborníka a jeho vybavení s sebou vezměte potvrzený posudek zdravotní způsobilosti, prohlášení o bezinfekčnosti a kopii kartičky zdravotní pojišťovny táborníka. Dokumenty spolu s táborníkem na nádraží předáte vedoucímu.

Příjezd bude opět na hlavní nádraží v Brně v sobotu 15. 7. v 16:36 vlakem R 665 Jakub Krčín.

V termínu od 7. července večer ( pátek ) do 8. července večer ( sobota ) budeme mít na táboře návštěvní den. Všichni rodiče jsou vítáni za předpokladu, že si zajistí vlastní spaní (stan) a oznámí svůj příjezd v patřičném předstihu, nejpozději do středy 5. července večer SMS na kontatní táborový telefon. Chcete-li se v okolí zdržet déle, je možné k přespání využít některého z blízkých kempů, např. Vodník. Na tábořiště není možné dojet vlastním autem, to je možné zanechat v bývalých kasárnách u Sloupů a zbytek dojít pěšky (asi 2,5 km).

Spojení na tábor je možné dvěma způsoby - písemně na adresu:

[Můj malý táborník], tábor Radost

Penzion Šumavous

U Sloupů 11

38501 Vimperk

nebo SMS na táborový kontaktní telefon - budeme se snažit zajistit, aby telefon byl na příjmu každý den od 18:00 do 19:00, ale pokud to nebude naléhavé, tak prosím nevolejte.

Táborníkům, prosím, nedávejte mobilní telefony (ani jinou elektroniku). V průběhu tábora se stejně vybijí a na tábořišti tak jako tak prakticky není signál. Táborníky budeme motivovat k psaní dopisů / pohlednic a v případě potřeby se s nimi můžete spojit prostřednictvím kontaktního telefonu.

NOVÉ Fotky z tábora