Každé dva roky mají naši skauti možnost poměřit síly s ostatními v některém z kol Svojsíkova závodu. Letošní základní kolo okresu Hodonín se konalo v 8. dubna v Ratíškovicích. Z našeho původního záměru vyslat dvě hlídky nakonec sešlo. Díky zdravotním komplikacím jsme nakonec byli rádi, že nám zbyla alespoň jedna hlídka ve složení Lavina, Pilka, Vichřice, Ňůmen a Marťan. K velké nelibosti chlapců byla hodnocena jako dívčí, což ovšem neni žádná hanba, neboť dívčí hlídky dosáhly celkově lepších výsledků než chlapecké. svojsikac 2017 tn Nejen proto je umístění na předposledním místě úspěchem - navíc se jednalo o první účast v této věkové kategorii a nikdo z členů hlídky dokonce ještě nemá ani hnědý, skautský šátek. Věřím, že za dva roky se máme na co těšit.

Na focení nezbylo moc času a tak ve fotogalerii je jen pár fotek.