V pátek v 6 hod. jsme se sešli v Gagrazech u ohně Svatého Jiří. Před zapálením slavnostního ohně jsme si zahráli pár her. Po slavnostním zapálení ohně se udělovala různá ocenění (např. šátky či březové lístky). Někdo při této příležitosti skládal slib. Po té co jsme si opekli špekáčky nebo chleby, šli mladší členové spát do sokolovny v Borkovanech. Po té se za nimi vydali i starší členové. Druhý den ráno jsme se na hřišti potkali s těmi co nepřispávali, tam jsme si zahráli hru molekuly. Potom za námi dojel ornitolog a společně s ním jsme se vydali pozorovat ptáky (viděli či slyšeli jsme jich celkem 26 druhů). Po procházce s ornitologem nás pohostila teta Lucka Valentová pohostila teplým čajem. Hned jak jsme se vrátili do sokolovny dali jsme pokřiky (+výpečky) a rozpustili jsme se. Můj pocit z toho všeho je že jsme si to náramně užili, ač nám počasí na sobotu zrovna nejlépe nevyšlo.

Lavina

Při vycházce jsme pozorovali a určili následující druhy ptáků:

• holub domácí
  • mlynařík dlouhoocasý